GALADER, İnter Dayanışma’yı Ağırladı

GALADER Gökkuşağı Aileleri Derneği, 29 Ocak Pazar günü İnter Dayanışma aktivistlerini ağırlayarak “İnterseks ve Aile İlişkileri” başlıklı bir etkinlik gerçekleştirdi. 

Etkinlikte 17 Mayıs Derneği İnterseks Çalışmaları Koordinatörü Belgin Günay konuşmacı olarak bulunurken, diğer interseks aktivistleri de sohbete katılarak ailelerin sorularını yanıtladılar. 

Etkinlikte çocuklarına interseks tanısı alan ailelerin nasıl doğru yönlendirilebileceği, çocukların beden otonomisinin nasıl korunabileceği, eğitim hayatının interseks çocuklar için nasıl düzenlenebileceği gibi konular konuşuldu. Rıza dışı tıbbi uygulamaların tartışıldığı etkinlikte, aileler trans ve interseks arasındaki ortak noktaları, her iki grubun tıbbi ortamlarda yaşadıkları sorunları ve interseks ergenlerin problemlerini de interseks aktivistlerine soru olarak yönelttiler.

Toplantıda özellikle aile ve interseks çocuk arasındaki iletişimin şeffaflığına çocuğun esenliği açısından dikkat çekildi. Tanı sürecini şeffaflık ve güvenli bir ortam içerisinde geçiren çocukların çok daha az sorun yaşayacağı önemle vurgulandı.

GALADER LGBTİ ailelerine yönelik eğitimlerine devam edecek. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s